Witaminy, minerały i ich rola

Witaminy, minerały i ich rola

Witam wszystkich ponownie. Dziś postanowiłem napisać artykuł dotyczący witamin oraz minerałów. Wiele klientów przychodzących do naszego sklepu stacjonarnego w Częstochowie kupuję białko, kreatynę, gainera a tylko 1 na 10 klientów pyta o witaminy. Wiele osób ma ich niedobory a są one niezbędne do codziennego życia i funkcjonowania.

Rola witamin i minerałów

Osoby aktywne fizycznie, uczęszczające regularnie na siłownie, biegające czy uprawiające jakikolwiek sport mają znacznie większe zapotrzebowanie niż przeciętny Kowalski. Niestety skupiają się one głównie na dostarczeniu odpowiednich makroskładników a w szczególności białka. Bardzo ważne jest też dostarczanie odpowiedniej ilości mikroelementów, witamin czy błonnika.

Sam na początku mojej przygody z siłownią skupiałem się głównie na tym aby dostarczyć odpowiedniej ilości białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Dziś już wiem, że większość Polaków ma duże niedobory zarówno witamin jak i minerałów. Tym samym klientom naszego sklepu w Częstochowie do każdego zakupu polecam kompleks witamin i minerałów dobrany specjalnie pod ich dietę oraz potrzeby.

Witaminy są substancjami organicznymi, biorącymi udział we wszystkich podstawowych czynnościach. Możemy uzyskać je poprzez dostarczanie ich z pożywienia lub w postaci suplementu diety.
Składniki mineralne niezbędne są do zachowania balansu wodno – elektrolitowego. Już niewielkie niedobory potasu czy sodu mogą spowodować wyraźne osłabienie organizmu, zwiększyć retencję wody a nawet zagrażać zdrowiu lub życiu przy większych niedoborach. Zachowują odpowiednią pobudliwość nerwowo – mięśniową oraz równowagę kwasowo – zasadową. Składniki mineralne także mają duże znaczenie dla funkcjonowania naszego ustroju czyli hormonów i enzymów a także witamin i związków wysokoenergetycznych.

Dużo klientów naszego sklepu zwłaszcza w okresach jesienno – zimowych ale też nie tylko narzeka na złe samopoczucie, libido oraz słabą regenerację. Kluczem może okazać się tutaj odpowiednio dobrany kompleks witamin oraz minerałów.
Oczywiście najważniejsza jest dieta oraz zdrowe odżywianie co powtarzam każdemu klientowi. Niestety niektórzy pomimo dobrego ,,czystego” jedzenia, unikania przetworzonej żywności nie jest w stanie zapewnić organizmowi odpowiedniej puli mikroelementów i witamin.
Ostatnie badanie wykazało że 80% Polaków ze względu na nasze położenie geograficzne, złą dietę cierpi na chroniczny niedobór witaminy D.

Witaminy i minerały – które wybrać?

W aptekach, sklepach z suplementami diety możecie spotkać dziesiątki preparatów zawierający pełen kompleks witamin oraz minerałów. Dzięki kilkuletniej już pracy w sklepie z suplementami miałem okazję przetestować większość z nich na sobie. Po niektórych czułem się po prostu źle lub nie czułem żadnej poprawy więc firmy te tutaj się nie pojawią. Po innych czułem się lepiej a po niektórych znakomicie. Poprawiło się samopoczucie w ciągu dnia, sen jest głębszy i często nawet po 5h snu rano jestem rześki i wypoczęty.
Podzielę tutaj witaminy na 3 grupy cenowe ze względu na to, że nasz sklep stacjonarny w Częstochowie odwiedzają zarówno młode osoby, które nie mogą sobie pozwolić na wydatek rzędu 100zł na same witaminy.

Zestaw 1. Przedział cenowy 25 – 50 zł.
Znalazły się tutaj 4 produkty przetestowane przeze mnie, które szczerze polecam. Zarówno zebrane opinie klientów są bardzo dobre.
NOW Daily Vits
IronHorse Vitamin Series
4+ Nutrition VITA+
Trec Multipack Day/Night
Now witaminy

Zestaw 2. Przedział cenowy 50 – 100zł
W tym przedziale cenowym uplasowałem również 4 pozycje. Bardzo fajną opcją są witaminy firmy NOW dobrane specjalnie na potrzeby kobiet ,,EVE” oraz dla mężczyzn ,,ADAM”
NOW EVE ADAM

Zestaw 3. Przedział cenowy 100+
Znalazły się tutaj 3 produkty: Orange Triad, Max Nutrition oraz Animal PAK
Nie wierzyłem, że witaminy mogą tak pozytywnie wpłynąć na nasze ciało, regeneracje, sen. Zestaw dla osób wymagających czegoś więcej od witamin. Po wypiciu połowy paczki Max Nutrition mój sen stał się o wiele głębszy, witalność w ciągu dnia wzrosła a przebudzenie nawet po 5h snu jest natychmiastowe. Nie ma tzw. ,,zamuły” z rana. Bardzo szybko wchodzę na wysokie obroty.
MAX NUTRITION