TRENING Z EWĄ CHODAKOWSKĄ

TRENING Z EWĄ CHODAKOWSKĄ – POD LUPĄ

Witam Was serdecznie!

Dziś będzie bardzo nietypowy temat lecz bardzo popularny głównie wśród płci pięknej. Mowa tutaj o Ewie Chodakowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie fitness. Niestety wraz z falą popularności idzie również wielka rzesza hejterów, którzy próbują podważyć jej kompetencję, wiedzę oraz oczernić wizerunek. Osobiście nie było dane zamienić mi ani słowa z Ewą dlatego też nie będę tutaj oceniał jej osoby lecz po raz pierwszy wypróbuję na sobie jej treningi.

EWA CHODAKOWSKA

Na wielu portalach społecznościowych zobaczyć możemy naprawdę spektakularne metamorfozy. Przeważnie są to kobiety, które bardzo dobre efekty uzyskują już po 6 tygodniach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby również faceci, którym nie leży chodzenie na siłownię poświęcili 20 – 40minut swojego czasu na trening przed telewizorem z Ewą.
Nie powiem bo sam z początku byłem sceptycznie nastawiony co do jej treningów. Myślałem co może dać takie machanie nóżką przed telewizorem…
Okazuję się, że bardzo wiele. Jej treningi powstały w wyniku wieloletniego doświadczenia oraz obserwacji dzięki czemu stworzyła zestawy ćwiczeń idealnych dla każdego.

TRENINGI Z EWĄ CHODAKOWSKĄ

Jedyną styczność z treningami Ewy miałem jedynie patrząc na moją dziewczynę, która ćwiczy przed telewizorem. Dziś postanowiłem wraz z nią wykonać 3 najpopularniejsze programy treningowe i opisać Wam moje odczucia. Coś czuję, że ćwiczą wyłącznie siłowo jej treningi dadzą mi nieźle popalić. Przetestuję tutaj 3 najpopularniejsze zestawy treningowe: turbo spalanie, skalpel oraz killer.

SKALPEL

Najpopularniejszy trening Ewy Chodakowskiej. Trening ten polega na wykonywaniu spokojnych ćwiczeń w stałym tempie podczas którego wykonujemy wznosy ramion, przysiady, wykroki, unoszenie bioder itp. Dlatego też z tym treningiem powinni poradzić sobie bez problemu nawet osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnym trybem życia. Bardzo proste ćwiczenia a jednak podczas ich wykonywania poczułem bardzo dobrze ćwiczoną partię mięśniową. 40 minutowa sumiennie wykonana sesja jest w stanie spalić nawet do 450 kcal.

TURBO SPALANIE

Jeden z trudniejszych treningów jakie przygotowała dla Nas Ewa dlatego też polecany jest osobom, które są już w jakimś stopniu zaawansowania jeżeli chodzi o aktywność fizyczną. Jeżeli jest to początek Twojej przygody polecam zacząć np. od Skalpela.

Turbo spalanie jest treningiem interwałowym, który wykonujemy bez przerw. Składa się on z dziewięciu rund, które przedzielone są treningiem cardio (marsz). Podczas treningu wzmacniamy całe nasze ciało ze szczególnym naciskiem na mięsnie brzucha a dodatkowo bardzo aktywowane są mięśnie ud. W każdej z rund wykonujemy jedynie dwa ćwiczenia, które trwają około 20 sekund. Ale uwierzcie przy mojej wadze około 98 kg pierwszy pot pojawił się już po pierwszych minutach treningu.
Plusem tych ćwiczeń jest to, że nie wymagają od nas specjalnej gibkości i zręczności. Jest to trening typowo kondycyjny.

KILLER

Najskuteczniejszy z programów Ewy. Podczas całej 40 minutowe sesji jesteśmy w stanie spalić nawet do 600 kcal. Pełna jego nazwa brzmi ,,spalanie i modelowanie” i podobnie jak turbo spalanie jest treningiem dedykowanym dla osób zaawansowany i wymaga od nas nie przeciętej kondycji.

Killer składa się z trzech bloków intensywnych ćwiczeń przedzielonych przerwami. Jeden zestaw ćwiczeń powtarzamy trzykrotnie a jedyną przerwą między nimi jest trucht. Podobnie jak w turbo spalaniu najmocniej zaangażowanymi mięśniami są mięśnie brzucha, ud oraz pośladków.