Ranking białek – 100zł

Ranking białek – najlepszy wybór do 100zł 

Dzisiejszy wpis będzie kontynuacją tego co już dla Was przygotowaliśmy. W poprzednim artykule znajdziecie ranking 30 najlepiej sprzedających się białek, ich krótką charakterystykę oraz to jak powstają. Dziś podzielimy je pod względem ceny bo to ona bardzo często brana jest pod uwagę przy zakupie odżywki białkowej. Pierwszym progiem będą odżywki do 100zł.  To już całkiem spora suma gdyż możemy kupić zarówno 2kg tańszego koncentratu jak i 900g dobrej jakości izolatu czy hydrolizatu.

Jakie białko do 100zł ?

W dzisiejszych czasach mając w kieszeni 100zł na odżywkę białkową gdzie firm suplemetacyjnych ciągle przybywa macie dosyć duży wybór. Możecie postawić na ilość i kupić sporą paczkę 70-80% koncentratu lub wybrać lepszej jakości białko w mniejszej paczce a mieć za to szybkowchłanialny izolat z 90% zawartością protein. Wszystko to zależy od Waszego celu oraz diety. Jeżeli redukujecie i liczycie się z każdym dodatkowym węglowodanem lepszym wyborem będzie dobry izolat (również dla osób z nietolerancją laktozy).

2000g białka do 100zł

Będzie to większość białek serwatkowych bo to one posiadają najlepszy profil aminokwasowy oraz są dla nas najlepiej przyswajalne. Niestety w tym przedziale cenowym na pewno nie znajdziemy dużego izolatu serwatki. W propozycjach znajdziecie koncentraty białek serwatkowych z 70 – 80% zawartością protein. Mamy też klientów, który są wegetarianami czy weganami i dla nich też w tym przedziale cenowym coś się znajdzie.

  1. OSTROVIT WHEY PROTEIN

Jeżeli miałbym w tym przedziale cenowym kupować białko serwatkowe na pewno byłby to 100% koncentrat od firmy OstroVit. W ostatnim czasie smak białka znacznie się poprawił. Przeszkadzać tutaj jedynie może lekka piana, która zostaje po wymieszaniu. Dużym plusem na pewno jest tutaj szeroka gama smaków. Producent oferuje nam 14 wariantów smakowych, które pije się z dużą przyjemnością.

Za kwotę 99 złotych otrzymujemy 2000g białka serwatkowego.

  1. ACTIVLAB MUSCLE UP

Kolejny dobry wybór jeżeli zależy nam na dużej paczce za niewielką cenę. 100% białko serwatkowe od ActivLab rozpuszcza się równie dobrze jednak również pozostawia po wymieszeniu lekką pianę. Do wyboru mamy tutaj 8 smaków czyli nieco mniej niż u konkurencyjnego Ostrovita. Jeżeli chodzi o smak i konsystencję Muscle Up nie mam nic do zarzucenia bo smakują całkiem dobrze.

Za kwotę 90 złotych dostajemy 2000g białka serwatkowego.

  1. MEGABOL ŁOWICKIE

Kolejna duża paczka białka w rozsądnej cenie. Również 100% białko serwatkowe. Osobiście nigdy nie ,,zjadłem” całej paczki jak w poprzednich propozycjach lecz miałem okazję wypić kilka próbek, które podesłali nam producenci. Jeżeli chodzi o smak nie można mu nic zarzucić natomiast podobnie jak w poprzednikach po wymieszaniu pozostaję niewielka ilość piany. Małym minusem są zaledwie 3 smaki do wyboru, które szybko mogą się nam znudzić.

Za kwotę 92,09 złotych dostajemy 1800g białka serwatkowego.

  1. ACTIVLAB SOJA PRO

Propozycja dla wegetarian oraz wegan. 100% białko roślinne oparte na izolacie białek sojowych. Sam osobiście nigdy nie ,,zjadłem” całej paczki białka sojowego gdyż nie polecam jej szczególnie dla mężczyzn ale miałem okazję pić kilka próbek. Co do smaku zdecydowanie wolę konsystencję i smak serwatki ale dla osób unikających produktów pochodzenia zwierzęcego będzie to dobry wybór.

Za kwotę zaledwie 54 złotych dostajemy 2000g białka sojowego.

Białko 500-900g do 100zł

Kategoria dla osób stawiających na jakość kupionego białka. W tej kwocie jesteśmy w stanie kupić dobry izolat, hydrolizat bądź matrix białek serwatkowych w mniejszym opakowaniu. Będą tutaj głównie białka pochodzenia zwierzęcego ale nie możemy też zapomnieć o osobach pijących białka roślinne.

  1. BIOTECH ISO WHEY ZERO

Mniejsza paczka lecz w składzie znajdziecie 100% izolat białka serwatkowego otrzymanego metodą CFM. Dużym plusem jest brak laktozy oraz bardzo dobra rozpuszczalność (praktycznie zerowa ilość piany). Producent daje nam wybór spośród 16 smaków, które pije się z wielką przyjemnością.

Za kwotę 99 złotych dostajemy 908g izolatu białka serwatkowego.

  1. SPORT DEFINITION THAT’S THE WHEY ISOALTE

Kolejna propozycja 100% izolatu białka serwatkowego. Znalazło się ono tutaj ze względu na bardzo dobry smak, rozpuszczalność oraz wartości odżywcze (znikoma zawartość cukrów oraz tłuszczy). Wersja 600g posiada zaledwie 3 smaki do wyboru co jest małym minusem tego białka.

Za kwotę 79 złotych dostajemy 600g izolatu białka serwatkowego.

  1. IRON HORSE 100% PURE WHEY

Moje ulubione białko, które piję od dłuższego czasu. 100% białko serwatkowe, które jest połączeniem koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu. Dużym plusem białek od Iron Horse jest bardzo mała ilość cukrów prostych (zaledwie 0,15g na porcję!). W wersji 500g mamy do wyboru 7 smaków czyli stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi firmami. Jednak białka nadrabiają dużo smakiem oraz rozpuszczalnością.

Za kwotę 45 złotych dostajemy 500g matrixu białek serwatkowych.

 

  1. 4+ NUTRITION ISO+ VEGETARIAN

Propozycja dla osób na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej. W składzie znajdziecie czysty izolat białek pozyskany z warzyw: soi, ryżu oraz grochu. Do wyboru macie 3 warianty smakowe: waniliowy, czekoladowy oraz owocowy. Jak na białko pochodzenia roślinnego smakuje bardzo dobrze. Praktycznie zerowa ilość piany po wymieszaniu oraz bardzo fajna konsystencja sprawia że białka pije się z przyjemnością.

Za kwotę 79 złotych otrzymujecie 900g białka roślinnego.

  1. BIOTECH USA RICE PROTEIN

Kolejna propozycja białka dla osób nie spożywających produktów pochodzenia zwierzęcego. W składzie znajdziecie białka roślinne a użytym surowcem jest: ryż oraz groch. Dużym plusem białka jest brak laktozy i glutenu oraz dodatek inuliny. Do wyboru macie 3 wersje smakowe: czekolada z cynamonem, ciastko waniliowe oraz owoce leśne. Smak oraz rozpuszczalność bardzo dobra (praktycznie zerowa ilość piany po wymieszaniu).

Za kwotę 59,90 złotych otrzymujecie 500g białka ryżu.

Zapraszam Was również do zapoznania się z najnowszym rankingiem białek!