Ranking białek – 200zł

Ranking białek – najlepszy wybór do 200 zł

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam propozycje białek jakie możecie zakupić do kwoty 200 złotych. To już całkiem spora suma jeżeli chodzi o odżywkę białkową. Jeżeli jednak Twój próg cenowy jest niższy zapraszam Was do poprzedniego wpisu gdzie podałem propozycje odżywek białkowych do 100 zł.

Jakie białko do 200 zł ?

Mając do dyspozycji 200 złotych na odżywkę białkową mamy bardzo szeroki wybór. Oczywiście najlepszym wyborem będzie zakup białka serwatkowego, chyba, że ktoś jest na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej będziemy musieli rozejrzeć się za białkami pochodzenia roślinnego. Białka wołowe natomiast cieszą się bardzo małą popularnością. Jeżeli ktoś ma nietolerancję laktozy o wiele lepszym wyborem będzie zakup izolatu bądź hydrolizatu serwatki.

2000g białka do 200zł

W takim przedziale cenowym będziemy mieli w czym wybierać. Możemy kupić zarówno koncentrat, matrix kilku frakcji jak i czysty izobat bądź hydrolizat serwatki z 90% zawartością protein. Wszystko to zależy od Waszych celów treningowych oraz pory spożywanego szejka.

 

  1. Iron Horse 100% Pure Whey

Już w poprzednim rankingu znalazło się to białko lecz w mniejszej 500 gramowej wersji. Jest to moje ulubione 100% białko serwatkowe, które stosuje od dłuższego czasu ze względu na smak oraz bardzo dobre wartości odżywcze. Jest ono połączeniem 3 frakcji białek: koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu z praktycznie zerową zawartością cukrów prostych (jedyne 0,15g na porcję 30g). W wersji 2000g znajdziemy nieco więcej smaków niż w mniejszej 500g paczce. Producent oferuje nam 10 wersji smakowych.

Za kwotę 179 złotych dostajemy 2000g matrixu białek serwatkowych

 

  1. Extrifit High Whey 80

Czeski Extrifit stworzył naprawdę bardzo pyszne białka. Zaraz po Polskim Iron Horsie jest to moje drugie ulubione białko serwatkowe. Niestety nie znalazło się ono w poprzednim rankingu gdyż producent wyprodukował jedynie wersję 2270g. Również jest to 100% białko serwatkowe w skład, którego wchodzą 2 frakcje białek: koncentrat oraz izolat. Smak oraz rozpuszczalność idealna. Zero grudek oraz piany sprawia, że całą puszkę (aż 75 szejków) pije się z wielką przyjemnością. Producent daje nam wybór pomiędzy 11 wariantami smakowymi.

Za kwotę 179 złotych dostajemy 2270g 2 frakcyjnego białka serwatkowego.

 

  1. 6 PAK Whey Isolate

100% białko serwatkowego w czystej postaci izolatu. Zapewnia nam to szybszą wchłanialność niż tańszy odpowiednik koncentrat. Białko bardzo dobrze się rozpuszcza (minimalna ilość piany). Dzięki zminimalizowanej zawartości laktozy białko to mogą pić również Ci, którzy jej nie tolerują. Do wyboru mamy zaledwie 5 wariantów smakowych co może być małym minusem.

Za kwotę 169 złotych dostajemy 2000g izolatu białka serwatkowego.

 

  1. 7 Nutrtion Whey Isolate 90

Kolejny 100% izolat pozyskany z białka serwatkowego. Na bardzo dużą pochwałę zasługują tutaj smaki. Jest ich stosunkowo niewiele bo zaledwie 7 wariantów smakowych oraz jeden neutralny, bezsmakowy. Jest to dobra opcja dla osób unikających substancji słodzących, aromatów oraz barwników.

Za kwotę 199 złotych dostajemy 2000g izolatu białka serwatkowego.

 

  1. 4+ Nutrtion Iso+ Vegetarian

Propozycja dla osób na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej. W składzie znajdziecie czysty izolat białek pozyskany z warzyw: soi, ryżu oraz grochu. Do wyboru macie 3 warianty smakowe: waniliowy, czekoladowy oraz owocowy. Jak na białko pochodzenia roślinnego smakuje bardzo dobrze. Praktycznie zerowa ilość piany po wymieszaniu oraz bardzo fajna konsystencja sprawia że białka pije się z przyjemnością.

Za kwotę 149 złotych dostajemy 2000g białka roślinnego.

 

900g białka do 200zl

 

  1. Extensor Izolat 97 Instant

Jeden z najlepszych izolatów białka serwatkowego dostępnych na rynku. Aż 97% zawartość protein oraz zerowa ilość węglowodanów. Występuje jedynie w naturalnej wersji smakowej co wielu osobom, które wymagają pysznego smaku może przeszkadzać. Jednak osoby wybierające ten produkt zdecydowanie stawiają na jakość, niż na smak.

Za kwotę 149 złotych dostajemy 1000g izolatu białka serwatkowego.

 

  1. 4+ Nutrition HYDRO+

100% hydrolizowany izolat białka serwatkowego. W trakcie produkcji białko to zostało poddane trawieniu enzymami. W trakcie hydrolizy (trawienie wstępne) rozbijane są łańcuchy aminokwasów na polipeptydy. Ten proces znacznie przyśpiesza czas absorpcji białka. Dużym plusem białka jest idealna rozpuszczalność oraz bardzo dobry smak (jak na hydrolizat). Do wyboru mamy 11 wersji smakowych, które pije się z wielką przyjemnością.

Za kwotę 139 złotych dostajemy 900g hydrolizatu białka serwatkowego.

 

  1. Fitness Authority Xtreme H.P Protein

Kolejna propozycja zhydrolizowanego izolatu białka serwatkowego tym razem wzbogaconego o zhydrolizowaną kazeinę. Dzięki dodatkowi hydrolizatu kazeiny białka będą przez dłuższy czas dostarczane do organizmu. Plusem jest brak gorzkiego posmaku, który można wyczuć przy niektórych hydrolizatach. Do wyboru mamy zaledwie 5 różnych smaków, które przy dłuższym stosowaniu mogą się znudzić.

Za kwotę 114,90 złotych dostajemy 908g zhydrolizowanego izolatu i kazeiny.

 

  1. 4+ Nutrition EGG+

Tym razem propozycja dla osób będących na diecie wegetariańskiej. EGG+ zawiera białko pochodzenia zwierzęcego pozyskanego z albuminy jaj uzyskaną w procesie ultrafiltracji. Zawiera ono aminogram najbardziej zbliżony do ludzkiego i jest przyswajalne aż w 97%. Białko wzbogacone jest o kompleks stymulująco – trawienny, żywe kultury bakterii, kwasy rybonukleinowe oraz witaminy. Producent do wyboru daje nam 3 wersje smakowe.

Za kwotę 139 złotych dostajemy 1000g z albuminy jaj.

Zapraszam Was również do zapoznania się z najnowszym rankingiem białek!