Mini ranking preparatów multiwitaminowych

Mini ranking preparatów multiwitaminowych

W poprzednich wpisach zajęliśmy się najpierw rankingiem spalaczy, później specjalnie na potrzeby klientów został stworzony ranking odżywek białkowych a dziś zajmiemy się suplementami witaminowo – mineralnymi. Jeżeli miałbym wybrać tylko jeden suplement, który mam stosować to znalazłby się on na drugim miejscu zaraz po kreatynie. Witaminy nie są budulcem jak np. białka ale są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety żywność w dzisiejszych czasach jest poddawana wielu procesom rafinacyjnym przez co mają w sobie o wiele mniej składników odżywczych niż miało to miejsce zaledwie 20 lat temu. Na przykład zawartość potasu w bananach spadła o kilkaset procent!

Dla wielu witamin i minerałów ustalono normy DZS (Dzienne Zalecane Spożycie). Niestety ustalone w nim wartości spełniają zaledwie absolutne minimum tak aby zapobiec chorobom związanym z niedoborami poszczególnych składników. Nie uwzględniają one jednak ilości witamin i minerałów potrzebnych do utrzymania jak najlepszego zdrowia. Nie jest brany tutaj styl życia, ilość aktywności fizycznej czy dieta. Zdecydowanie większe zapotrzebowanie będzie miała osoba uczęszczająca 5 razy w tygodniu na siłownię niż przeciętny Polak spędzający swój wolny czas na kanapie przed telewizorem.

 

TOP 5 preparatów multiwitaminowych

 

1. UltraLife – Max Nutrition

Pierwsza firma, z którą współpracę zaczął 6-krotny Mr. Olympia Dorian Yates. Wspólnie opracowali jedną z najsłynniejszych przedtreningówek Nox Pump jak i spalacza Black Bomb.

UltraLife Max Nutrition to prawdopodobnie jeden z najlepiej odżywczych suplementów dostępnych na rynku. Producent wykorzystał najlepiej przyswajane, uzyskane z naturalnych składników substancje odżywcze, które znacznie lepiej będą wykorzystane przez nasz organizm niż ich syntetyczne odpowiedniki. W składzie znajdziecie wszystkie podstawowe witaminy i minerały a także aminokwasy oraz wyciągi z ziół. Znacząco zredukują stres, przyśpieszą regenerację oraz poprawią ogólną witalność organizmu. Sam stosuję je od dłuższego czasu i jestem z nich bardzo zadowolony.

Ważne zalety produktu:
– bez sztucznych barwników
– bez sztucznych aromatów
– bez sztucznych konserwantów
– bez sztucznych wzmacniaczy smaku
– bez laktozy
– bez pszenicy
– bez glutenu
– wolne od jaj
– odpowiedni dla osób z Celiakią
– odpowiedni dla wegetarian
– odpowiedni dla diabetyków
– nie zmodyfikowany genetycznie
 

2. Universal – Animal Pak

Firmę Universal Nutrition chyba nie trzeba przedstawiać nikomu kto chociaż trochę śledzi świat fitness. To amerykańska firma, która produkuje suplementy diety już od 1977 roku. Największą popularność zyskały odżywki z serii ANIMAL, których logo jest rozpoznawalne na całym świecie.

ANIMAK Pak uzupełnia niedobory witaminowo – mineralne, poprawia witalność, dodaje siły oraz podkręca pracę naszego metabolizmu. Dodatkowo stanowi idealne wsparcie regeneracyjne po ciężkich treningach. W środku znajdziecie podzielone na porcję saszetki. W każdej z saszetek znajdziecie 11 tabletek, które dostarczą Twojemu organizmowi ponad 55 składników.
W składzie ANIMAL Paka znajdziecie najważniejsze witaminy oraz minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.  Wzbogacony został również aminokwasami zarówno endogennymi jak i egzogennymi, l-karnityną, wyciągiem z żeń – szenia, antyoksydantami oraz kompleksami enzymów aby wspomóc nasze trawienie.

3. NOW – ADAM

NOW Foods to kolejna z firm, która gości na rynku od dawien dawna. Założona została w 1968 roku z szerokim zapleczem badawczym jak i naukowym.

Kompleks ten składa się ze specjalnie dobranych składników, których męski organizm potrzebuje najbardziej to prawidłowego funkcjonowania. Produkt ten wyróżnia się znakomitą przyswajalnością witamin i minerałów oraz szeroką gamą dodatków takich jak palma sabałowa (saw palmetto), resveratrol czy kwas alfa-liponowy, które będą odpowiadały za prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. Znacząco poprawią nastrój, libido oraz komfort życia codziennego. Usprawnią pracę układu nerwowego i krwionośnego a także wspomogą absorpcję składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem.

4. NOW – EVE

Kolejny produkt od amerykańskiej firmy NOW Foods. Tym razem grono specjalistów stworzyło produkt specjalnie na potrzeby kobiet.
EVE to jeden z najlepszych kompleksów zawierający specjalnie dobrane witaminy, minerały, ekstrakty ziołowe, karotenoidy oraz inne substancje wspomagające organizm kobiety. Dzięki tak bogatemu składowi produkt ma właściwości wielozadaniowe. W pozytywny sposób wpływa na zdrowie oraz wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Wspomaga układ odpornościowy, kościec a także układ nerwowy. Poprawia ogólną witalność oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie a nawet libido.

5. Gaspari Nutrition – Anavite

Marka suplementów prosto ze Stanów Zjednoczonych. Założona w 2001 roku przez legendę kulturystyki Rich’a Gaspari oraz jego ówczesną żoną Liz.
Gaspari Nutrition ANAVITE to tak naprawdę 3 suplementy w 1! W swoim składzie zawiera kompleks witamin i minerałów o świetnej biodostępności oraz skuteczną dawkę beta-alaniny oraz winianu L-karnityny. Takie połączenie nie tylko uzupełni nasze niedobory witamin i minerałów ale także zapewni wsparcie przeciwutleniające oraz zwiększy wydolność i przyśpieszy regenerację.