Testosteron – zwiększ go w naturalny sposób

Testosteron – zwiększ go w naturalny sposób

Testosteron czyli król męskich hormonów. Okazuje się również, że kobiety też nie mogą bez niego żyć. Męskie ciało produkuje go około 7mg dobowo, natomiast u kobiet około 0,3mg. Jednak na jego podwyższeniu zależy głównie facetom i to z wielu przyczyn gdyż jego niedobór odbija się niekorzystne na naszym samopoczuciu. Zbyt niski testosteron może wprawiać nas w zły nastrój, nasza motywacja spada wraz z naszym libidem i ochotą na seks. Dlatego też warto wybrać się na badania i w razie jego niskiego poziomu zareagować, dobrać odpowiednia dietę oraz wspomóc się suplementami.

Testosteron – jak go podnieść?

Istnieje wiele czynników wpływających na syntezę testosteronu. Podstawa to odpowiednio dobrana dieta oraz trening siłowy. Ale nie o tym chciałem tutaj pisać lecz o kolejnym czynniku, który może wpłynąć na podniesienie poziomu testosteronu czyli suplementacji. Istnieje wiele suplementów, które podnoszą poziom testosteronu a poniżesz opiszę te, które są potwierdzone badaniami oraz sprawdzone na naszych klientach. Na początku proponowałbym zbadanie testosteronu w najbliższym laboratorium aby wiedzieć jaka jest obecnie jego wartość. Ponowne badania warto powtórzyć po skończeniu danej suplementacji aby mieć czarno na białym o ile % udało nam się go podnieść.

Testosteron – suplementy

Poniżej podam Wam kilka pojedynczych składników, które warto włączyć do swojego codziennego jadłospisu. Istnieją również gotowe boostery testosteronu w składzie których znajdziemy połączenie kilku bądź nawet kilkunastu składników w jednym.

DAA – kwas d-asparaginowy 

Kwas D-asparaginowy czyli w skrócie DAA. Jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do grupy białkowych aminokwasów o charakterze kwasowym. Jest aminokwasem endogennym co oznacza, że jest produkowany przez nasz organizm. DAA wzmaga uwalnianie gonadotropiny GnRH oraz hormonu luteinizującego LH. Ma on również właściwości detoksykacyjne. Chroni nasz ośrodkowy układ nerwowy przed negatywnym wpływem amoniaku, rozkładając go. Wiele badań potwierdza skuteczność DAA jeżeli chodzi o korzystny wpływ na podniesienie poziomu testosteronu a co za tym idzie libido.

Dawkowanie: dobowa dawka waha się od 1,5g do 6g. Najlepiej rozbić je na dwie porcje i spożywać z rana oraz przed snem. Niektórzy producenci zalecają również aby jedną z porcji przyjąć przed treningiem.
Uwaga: Suplementacja DAA może spowodować wzrost poziomu prolaktyny czyli żeńskiego hormonu dlatego też zalecam suplementować go około 6-8 tygodni. Dłuższe zażywanie wymagałoby kontroli badań.

Maca

Maca jest warzywem korzeniowym, którego właściwości oraz działanie wykorzystywane są od tysięcy lat głównie przez mieszkańców Peru. Największą sławę zyskał jako środek na potencję i płodność. Korzeń maca zwiększa popęd płciowy u mężczyzn oraz ułatwia erekcję. Dodatkowo również usprawnia produkcję spermy oraz zwiększa ruchliwość plemników. Również kobiety dzięki zażywaniu Maki mogą załagodzić objawy towarzyszące miesiączce i menopauzie. Co ważne korzeń maca dostarcza naszemu organizmowi praktycznie wszystkie niezbędne aminokwasy, a w tym bardzo dużą ilość argininy. Odpowiada ona za dopływ krwi do męskich i żeńskich organów płciowych co zwiększa doznania seksualne.

Horny Goat Weed

Dosłownie tłumacząc: ziele rogatego/napalonego kozła. W medycynie Chińskiej wykorzystywany w mieszankach ziołowych mających zapewnić długowieczność. Jego działanie odbywa się głównie poprzez inhibicję enzymu acetylocholinoesterazy, które odpowiedzialne są za pobudzenie seksualne. Epimedium przyczynia się również do podwyższenia poziomu testosteronu oraz zwiększa produkcję tlenku azotu. Jednym z głównych składników czynnych jest jest Ikaryna, która działa poprzez rozluźnienie tkanki mięśni gładkich. Działa również rozluźniająco na nasz układ nerwowy.

Muira Puama Root

Kolejna z roślin tym razem tropikalnych, która w naturalnych warunkach występuje w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru. Do Europy została sprowadzona dopiero w 1920 roku, gdzie od razu swoje zastosowanie znalazła jako bezpieczny środek wspomagający sprawność seksualną. Nazywana jest również drzewem potencji. Obecnie ekstrakt z kory oraz korzeni stosowany jest jako środek zapobiegający zaburzeniom seksualnym zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Zapobiega przedwczesnym wytryskom, wzmacnia funkcje seksualne a u kobiet redukuje oziębłość oraz podnosi libido.