Libido – jak podnieść jego poziom?

Libido – jak podnieść jego poziom?

Życie seksualne jest jednym z ważniejszych tematów, chociaż często wstydzimy się o nim rozmawiać, ale bardzo ważne jest, aby wiedzieć jak podnieść poziom libido? Zapewne każdy z nas chciałby mieć życie erotyczne na wysokim poziomie. Niestety nie zawsze nasze libido jest na zadowalająco wysokim pułapie a to właśnie ono odpowiedzialne jest za nasze życie seksualne. Jest kwestią indywidualną zależną od wielu oddziałujących na siebie czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Popęd u mężczyzn jest na zdecydowanie większym poziomie niż u kobiet. Co jednak zrobić gdy nasz popęd seksualny jest na niskim poziomie?

Libido

"<yoastmark

Libido jest psychicznym pobudzeniem mającym na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych. Termin ten wprowadził Zygmunt Freud, który zdefiniował libido jako formę energii życiowej rozumianej jako energia seksualna. Jest ono stopniowane tzn. ulega zmianie wraz z wiekiem. Nie istnieje jednak żadna stała, która dotyczyłaby jednego poziomu nawet u osób w tym samym wieku.

Poziom libido zależy od wielu czynników zarówno biologicznych jak i psychicznych. Duży wpływ ma tutaj również charakter oraz temperament, który związany jest z neuroprzekaźnictwem. U mężczyzn libido również związane jest z poziomem testosteronu, który niestety z wiekiem spada. U kobiet popęd seksualny wiąże się między innymi z poziomem prolaktyny w organizmie.
Badania naukowe udowodniły, że u kobiet w większym stopniu występują efekty wzmocnień gdzie ochota na zbliżenie wzrasta oraz blokerów gdzie dana życiowa sytuacja powoduje spadek libido. Dla przykładu wzmocnieniem może być to, że partner zrobił daną czynność, o którą prosiła kobieta oraz adekwatnie blokerem będzie nie wykonanie też czynności. U płci męskiej takie czynniki zewnętrzne nie odgrywają aż tak dużej roli gdyż siła popędu zależy od czynników biologicznych.

Libido – podnieś w naturalny sposób

DAA – kwas d-asparaginowy 

"<yoastmark

Kwas D-asparaginowy czyli w skrócie DAA. Jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do grupy białkowych aminokwasów o charakterze kwasowym. Jest aminokwasem endogennym czyli produkowanym przez nasz organizm. DAA wzmaga uwalnianie gonadotropiny GnRH oraz hormonu luteinizującego LH. Ma on również właściwości detoksykacyjne. Chroni nasz ośrodkowy układ nerwowy przed negatywnym wpływem amoniaku, rozkładając go. Wiele badań potwierdza skuteczność DAA jeżeli chodzi o korzystny wpływ na podniesienie poziomu testosteronu a co za tym idzie libido.

Uwaga: Suplementacja DAA może spowodować wzrost poziomu prolaktyny czyli żeńskiego hormonu dlatego też zalecam suplementować go około 6-8 tygodni. Dłuższe zażywanie wymagałoby kontroli badań.

Maca

"<yoastmark

Maca to warzywo korzeniowe, którego właściwości oraz działanie wykorzystują od tysięcy lat głównie mieszkańcy Peru. Największą sławę zyskał jako środek na potencję i płodność. Korzeń maca zwiększa popęd płciowy u mężczyzn oraz ułatwia erekcję. Dodatkowo również usprawnia produkcję spermy oraz zwiększa ruchliwość plemników. Również kobiety zażywając macę mogą skorzystać – na przykład załagodzić objawy towarzyszące miesiączce i menopauzie. Co ważne korzeń ten dostarcza naszemu organizmowi praktycznie wszystkie niezbędne aminokwasy, a w tym bardzo dużą ilość argininy. Odpowiada ona za dopływ krwi do męskich i żeńskich organów płciowych co zwiększa doznania seksualne.

Horny Goat Weed

Dosłownie tłumacząc: ziele rogatego/napalonego kozła. W medycynie Chińskiej wykorzystywany w mieszankach ziołowych mających zapewnić długowieczność. Jego działanie odbywa się głównie poprzez inhibicję enzymu acetylocholinoesterazy, które odpowiedzialne są za pobudzenie seksualne. Epimedium przyczynia się również do podwyższenia poziomu testosteronu oraz zwiększa produkcję tlenku azotu. Jednym z głównych składników czynnych jest jest Ikaryna, która działa poprzez rozluźnienie tkanki mięśni gładkich. Działa również rozluźniająco na nasz układ nerwowy.

Muira Puama Root

"<yoastmark

Kolejna z roślin tym razem tropikalnych, która w naturalnych warunkach występuje w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru. Do Europy została sprowadzona dopiero w 1920 roku, gdzie od razu swoje zastosowanie znalazła jako bezpieczny środek wspomagający sprawność seksualną. Nazywana jest również drzewem potencji. Obecnie ekstrakt z kory oraz korzeni stosowany jest jako środek zapobiegający zaburzeniom seksualnym zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Zapobiega przedwczesnym wytryskom, wzmacnia funkcje seksualne, a u kobiet redukuje oziębłość oraz podnosi libido.