Nadmiar wody w organizmie

Nadmiar wody w organizmie

Przyczyn zatrzymywania się nadmiaru wody w organizmie może być wiele. Powoduje to dyskomfort oraz daje złudzenie przyrostu masy ciała nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej.

Nadmiar wody – skąd się bierze?

Nadmierna retencja objawia się najczęściej pod postacią obrzęków, które są wynikiem nadmiernej ucieczki wody z naczyń krwionośnych do tkanek. Towarzyszy temu uczucie ciężkości, zmęczenia, rozdrażnienia, bóle głowy a nawet zmniejszenia koncentracji. Bardzo często ,,opuchliznę” widać gołym okiem np. na twarzy czy w obrębie rąk, stóp i kostek. Do tego waga może wskazywać nam nawet do 1-2 kilograma więcej co jest bardzo frustrujące dla osób będących na redukcji.

Najczęstszą przyczyną gromadzenia się wody w naszym ciele jest źle dobrana dieta lub jej całkowity brak czyli pochłanianie wszystkiego na co mamy ochotę. Bardzo ważny wpływ ma również nasza gospodarka hormonalna, choroby oraz zażywanie leków. Taki stan może być też wynikiem braku równowagi w elektrolitach i minerałach. Nadmiar spożywania sodu, którego w dużych ilościach znajdziemy w przetworzonej żywności i fast-foodach też nie jest dla nas pomocny.

Jeżeli jednak pomimo zdrowego odżywianie i aktywności fizycznej nadal odczuwamy nadmierne kilogramy w postaci zatrzymanej wody powinniśmy udać się do lekarza. Być może problemem jest zły stan zdrowia np. choroba nerek czy niewydolność serca.

Nadmiar wody w organizmie

Nadmiar wody w organizmie

Zatrzymywanie się wody w organizmie – przyczyny:

– zbyt mała ilość spożywanych płynów w ciągu dnia. Organizm aby prawidłowo funkcjonować powinien mieć dostarczone około 2 – 2,5 litra wody dziennie. Osoby aktywne fizyczne z powinny dodać kolejne 1 – 1,5 litra płynów. Jeżeli dostarczamy ich zbyt mało nasz organizm będzie bronił się przez ich utratą gromadząc ją na przyszłość w tkankach podskórnych, tak aby zapobiec odwodnieniu.

– nadmiar sodu – 1g sodu odpowiada około 2,5g soli. Według WHO, dzienne spożycie soli nie powinno przekroczyć 5 gramów. Pamiętajmy, że nie należy jedynie uważać na to ile solimy daną potrawę ale również zwracać uwagę na sól znajdującą się w gotowych produktach. Chipsy, paluszki, żywność marynowana, konserwowa, wędzona, żółte sery czy wędliny zawierają sporą ilość soli.

– niedobór potasu – osoba dorosła powinna dostarczyć około 2 -3 gramów potasu dziennie. Jest on pierwiastkiem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie gospodarki wodno–elektrolitowej i kwasowo–zasadowej. Wprowadź do diety takie produktu jak: pomidory, ziemniaki, awokado, banany a także suszone owoce np. morele, figi oraz niektóre orzechy.

– zbyt restrykcyjna dieta – diety o zbyt niskiej kaloryczności, nieadekwatnie dobrane do naszego dziennego zapotrzebowania. Często ubogie w składniki odżywcze a w tym również i białko poprzez, którego niedobór następuje przesącz płynów fizjologicznych przez ściany naczyń krwionośnych i limfatycznych.

– nadmiar alkoholu – zbyt duża ilość spożywanego alkoholu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia wodzie przedostawanie się do tkanek.

– zmiany hormonalne – głównie dotyczy kobiet zwłaszcza przed okresem. Podwyższony poziom estrogenu w drugiej fazie cyklu powoduje nadmierną retencję wody. Panie stosujące antykoncepcję również mogą odczuwać dyskomfort właśnie z tym związany.

Nadmiar wody w organizmie

Nadmiar wody w organizmie

Suplementy pomagające pozbyć się nadmiaru wody

4+ Nutrition H2O Xpell 120 tabs.

Produkt pomoże Ci raz na zawsze pozbyć się nadmiaru wody w Twoim organizmie, który często staje na przeszkodzie uzyskania wymarzonej ostrej i pociętej sylwetki. W 100% naturalny skład produktu działa odwadniająco bez szkody dla zdrowia. Oczyszcza organizm z toksyn, poprawia pracę wątroby i przewodu pokarmowego, reguluje częstość wypróżnień.

 

 

 

 

 

 

 

 

4+ Nutrition H2O Xpell + Drena 500ml

To ekstrakt roślinny z dodatkiem witaminy C. Jest to ekskluzywna mieszanka ekstraktów roślinnych, która wspomaga pracę płynów ustrojowych oraz ogólną sprawność fizjologiczną. Ponadto preparat wspomaga funkcje dróg moczowych. Wyciągi zawarte w produkcie wspomagają również odżywianie tkanek. Zielona herbata pomaga kontrolować wagę a witamina C odpowiada za zwiększenie odporności organizmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MHP X-PEL 80 caps.

Jest to kompleksowa formuła przeznaczona zarówno dla osób o przeciętnej aktywności fizycznej jak również dla profesjonalnych sportowców. Preparat ten jest polecany także osobom, które pragną uzyskać idealną sylwetkę, bez stosowania stymulantów.